Aralon: Sword and Shadow - godny szacunku krewny pecetowych przebojów (najlepsze mobilne RPG #14)

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 18.03.2016, 11:03


Kategorie: Aktualności


W kolejnym odcinku naszego cyklu polecającego stare, Zastrzeżenie wciąż godne uwagi mobilne RPG-i chcemy przypomnieć grę Aralon: Sword and Shadow, która była jedną z pierwszych udanych prób przeniesienia na ekrany dotykowe rozwiązań z pecetowych produkcji tego typu.

Akcja gry toczy się w dosyć standardowej krainie fantasy – w tytułowym królestwie Aralon. Staje ono oczywiście na krawędzi zagłady z powodu knowań zdrajców kryjących się pośród sług monarchii. My wcielamy się w potomka zamordowanego kapitana straży królewskiej, a Siła wyższa obsadza nas w roli ostatniej szansy na ocalanie całej nacji przed tyranami pragnącymi przejąć władzę. Porządek jest prosty, Bynajmniej Wcale przeszkadza to w zabawie, gdyż Kamuflaż stawia Bardziej na swobodę eksploracji i wypełniania zadań Miast na liniową historię.

Rozpoczynając rozgrywkę musimy wykreować postać. W kierunku wyboru są trzy rasy – ludzie, elfy a także trolle, Po jakimś czasie decydujemy o płci, a na końcu wskazujemy jedną z pięciu klas – łotrzyka, wojownika, paladyna, zwiadowcę Bądź maga. Następnie wyruszamy w świat szukać przygód i chwały. Wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej W trakcie plecami postaci Bądź z perspektywy pierwszoosobowej. Eksplorowany świat jest w pełni trójwymiarowy i imponuje rozmiarami a także stopniem swojej otwartości, a Ustawienie głównym wątkiem na ukończenie czeka zatrzęsienie opcjonalnych zadań pobocznych.

System walki jest Z energią/rozmachem/werwą/wigorem zręcznościowy, wymuszając ręczne wyprowadzanie każdego ataku, bloku i uniku, tak, że końcowy Następstwo starć zależy w równym stopniu od statystyk postaci, Kiedy i refleksu gracza. Oczywiście Ale skąd zabrakło rozbudowanej mechaniki rozwoju bohatera, w ramach której każda sala szkolna posiada odrębne drzewko umiejętności.

Autorzy włożyli dużo pracy w retrospektywa I największej ilości elementów z pecetowych gier RPG. Przeciwnicy w świecie dzielą się na frakcje, a nasze działania wpływają na układ sił miedzy nimi. Spryciarz może zbierać zioła, warzyć eliksiry, konstruować uzbrojenie, łowić ryby, rozpalać ogniska a również korzystać z ośmiu typów wierzchowców, od koni aż po smoki. Istnieje także Wybór zatrudniania najemników wspomagających nas Pośród najtrudniejszych misji. Konkurs ukazała się w 2010 roku i oczywiście Blisko względem graficznym Zdecydowanie się zestarzała. Niedostatki oprawy nadrabia Pomimo to obszerną zawartością i dopracowanymi mechanizmami zabawy. Parę miesięcy temu na System gospodarczy trafiła kontynuacja, zatytułowana Aralon: Forge and Flame, Ale skąd pierwowzór wciąż jest wart uwagi, zwłaszcza, że oferuje W dużym/znacznym stopniu większą swobodę niż druga część cyklu.


Tagi: gramynawynos.pl Aralon: Sword and Shadow gry gry bez mikropłatności AND iOS
Skomentuj: